چهارشنبه 9 فروردين 1396 Wednesday 29 March 2017 1 رجب 1438

امام جمعه سیرجان امروز در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد : نقض کنندگان برجام و آمریکا بدانند که ما به تعهدات خود عمل کردیم و امروز تعهدمان از سرگیری غنی سازی صلح آمیز انرژی هسته ای است که دولت باید با قاطعیت جواب نقض کنندگان برجام را بدهد و ملت ایران هم همچنان همراه و پشتیبان دولت است.


حجت الاسلام سیدمحمود حسینی گفت : تحریم کنندگان خود پیشنهاد مذاکره و نشست تا نتیجه نهایی را دادند تا برجام حاصل شد و امروزه غافل از هرگونه نشست های طولانی و تعهداتی که خودشان امضاء کردند، تحریم ها را ده سال دیگر تمدید می کنند تا ثابت کنند حاکمیت در آمریکا از اصول خود خارج شده است اما بدانند ملت ایران در تحریم ها مقتدر شد و امروز این تمدید تحریم عزم جوانان و مهندسین و متخصصین ما را در ادامه راه رسیدن به انرژی صلح آمیز هسته ای بیشتر و پرشتاب تر می کند.
خطیب جمعه سیرجان افزود : همانطور که رهبری معظم فرمودند مشکلات برجام در عجله و شتابزدگی بود که از جزئیات غافل شدند و ما که نه اعتماد به آمریکا داشتیم و نه امروز هم این مستکبر جهانی مورد اعتماد و تکیه گاه است بلکه استقلال و اقتصاد مقاومتی تنها راه اقتدار و پیروزی در برابر دشمنان است.
وی در بخش دیگری از خطبه ها گفت : مردم هنوز منتظر اقدام دولت در برخورد با اشخاصی هستند که حقوق های نجومی داشتند و اگر اقدامی هم شده است به اطلاع مردم برسانند.
امام جمعه سیرجان پیروز های مردم و ارتش عراق و سوریه در برابر تروریست ها را موجب نگرانی امریکا و غرب عنوان کرد و گفت : در حالی که تروریست ها شکست و نابودی خود را قطعی می دانند امروز آمریکا به دنبال راهکاری جهت نجات تروریست های دست پرورده خود هست که سیاست های خصمانه دولتمردان آمریکا همان کشتار مردم مظلوم و بی دفاع در کشورهای منطقه است.
حجت الاسلام حسینی به دیدار فرماندهان نیروی دریایی ارتش با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : حضور قدرتمندانه نیروی دریایی در آب های آزاد و سواحل مکران موجب توانایی و اقتدار کشور و همچنین امنیت منطقه و بسیار سودمند بوده است.
خطیب جمعه سیرجان به دهه وقف اشاره کرد و گفت : وقف و احیاء موقوفات جدید لازم و ضروری است و این سنت رسول خدا و ائمه اطهار است که باید ادامه یابد.
امام جمعه سیرجان در خطبه اول هم با قدردانی از مردم سیرجان در عزاداری های پرشور ماه های محرم و صفر گفت : مبادا فیوضات به دست آمده از عزاداری ها با حضور در مجالس لهو و لعب از بین ببریم و همه مراقب باشیم مراسم عروسی ها و جشن ها بدون گناه و مطابق با ارزش های اسلامی باشد.

Back to Top

Template Design:Dima Group